Zápis do 1. třídy - elektronická přihláška

Zápis do prvních tříd proběhne ve středu 10. dubna od 13 do 17 hodin v prvním patře na nové budově.

K zápisu je možné se elektronicky registrovat na vámi vybraný čas. Registrace bude spuštěna v pondělí 1. 4. 2024 v 00:00 hod. a ukončena v úterý 9. 4. 2024 ve 23:59 hod.

Odkaz na registraci:

Krajské kolo olympiády v ruském jazyce

Ve středu 20. března proběhlo na Gymnáziu Dašická v Pardubicích krajské kolo soutěže v ruském jazyce. Žákyně Viktoria Romanovská, která reprezentovala naši školu, dosáhla skvělých výsledků, nejvíc bodů ze všech soutěžících. Bohužel nebyla oceněna, jelikož Viki má možnost procvičovat ruský jazyk i mimo školu. Byla jí doporučena účast v dalším školním roce v kategorii SŠ+, která je přímo určena pro žáky s možností procvičování jazyka mimo školu.

Obsahem soutěže byla část písemná i ústní. V písemné částí bylo čtení s porozuměním a na základě tohoto textu měli žáci zodpovědět otázky. Ústní část se skládala z krátkého představení a situačního dialogu s porotou bez přípravy a dále z konverzace na základě obrázku. V konverzační části soutěže se hodnotila jazyková pohotovost a kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost a gramatická správnost.

Viktorii děkujeme za výbornou reprezentaci Dobráku a přejeme jí v dalším studiu na základní a střední škole mnoho úspěchů.

T. Ilčíková

Recitační soutěž 1. stupeň – okresní kolo

Trojice recitátorů, vítězů školního kola, se zúčastnila ve středu 21. března okresního kola v Ústí nad Orlicí. Účast byla hojná. Sešlo se tam šedesát dětí z celého okresu. Naši školu zastupovali žáci ve dvou kategoriích:

1. kategorie (2. a 3. třída):
2. A - Amálie Samuelová
3. B - Jiří Švéda
2. kategorie (4. a 5. třída):
4. B - Vendula Košťálová

Čestné uznání za recitaci obdržel Jiří Švéda. Gratulujeme! Všem recitátorům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Daniela Smejkalová

Volejbalový turnaj - dívky

V pondělí 25. 3. 2024 se uskutečnil okresní turnaj ve volejbale, na kterém se utkaly žákyně základních škol a víceletých gymnázií z osmých a devátých tříd.
Celkově jsme odehrály tři zápasy, z toho jeden pro nás skončil vítězně 2:0. Ostatní zápasy byly vyrovnané, ale štěstí nám nepřálo. Byl to velmi povedený turnaj se spoustou zajímavých výměn a akcí. Všechny hráčky si zahrály a zapojily se i ty, které volejbal nehrají. Z hřiště jsme odešly bez zranění a co je nejdůležitější, po dlouhé době jsme složily školní tým a reprezentovaly naši školu. „Všechny holky hrály velmi dobře, snažily se a bojovaly o každý balon. Pro holky, které volejbal nehrají, to bylo těžké, ale zvládly to. Hlavním cílem bylo si zápasy užít, a to jsme splnily. Z haly jsme odešly spokojené, i když jsme dál nepostoupily,“ říká kapitánka týmu Denisa Křížová.
Turnaje se zúčastnily: Denisa Křížová, Ella Rybová, Tereza Fišerová, Tereza Sedláčková, Eliška Jílková, Michala Hostovská, Barbora Semerádová, Sára Krejsarová.

Denisa Křížová a Michala Hostovská

Úspěch v krajském kole

Ve středu dne 20. 3. 2024 se uskutečnilo v Pardubicích krajské kolo Olympiády v německém jazyce pro kategorii ZŠ II (žáci 8. a 9. třídy), kterého se zúčastnilo 11 soutěžících. Soutěž je složena ze dvou částí: čtení s porozuměním, ústní část (představení, konverzace s porotou na dané téma, řešení situace). Naši školu zde reprezentovaly 2 žákyně, Kseniia Dolynska (IX.B) a Barbora Semerádová (IX.B). Kseniia dosáhla velmi pěkného umístění v podobě 6. místa a Barča se umístila na výborném 3. místě. Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů při dalším studiu.

Iveta Valentová