Školní psycholožka: Mgr. Karolína Dobšíčková

Konzultační hodiny: pátek

Konzultace probíhají v pracovně školní psycholožky (přízemí hlavní budovy - č. dveří 18).
Možnost sjednání individuální konzultace pro žáka, rodiče (zákonného zástupce) je prostřednictvím emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
popřípadě na tel. čísle 735 054 865.

Prosím o zaslání sms zprávy a školní psycholožka Vás následně osloví. V akutních případech, mohou žáci přijít na konzultaci ke školní psycholožce kdykoli během školního dne i bez předchozího objednání.

Od 1. listopadu 2016 jsme ve škole realizovali výzvu MŠMT „Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I, II a III“ v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OPVVV). V rámci těchto projektů na škole po dobu šesti let působila školní psycholožka. Od září 2024 na škole působí jako školní psycholožka Mgr. Karolína Dobšíčková

Kdo je to školní psycholog?

Školní psycholog podporuje vytváření zdravého klimatu ve školách prostřednictvím poskytování odborné psychologické péče a podpory žákům, rodičům i pedagogům. Školní psycholog pracuje s třídními kolektivy, poskytuje metodickou podporu pedagogům i individuální konzultace žákům a rodičům. Svou činností přispívá k prevenci rizikového chování, případně ale poskytuje intervence v náročných a krizových situacích žákům, rodičům i pedagogům. Svými aktivitami se školní psycholog snaží celkově podporovat wellbeing žáků i pedagogů.

Školní psycholog působí na škole jako poskytovatel poradenských služeb spolu se školním metodikem prevence, výchovným poradcem.

Co dělá školní psycholog?

- poskytuje individuální konzultace žákům s výukovými, výchovnými, vztahovými potížemi

- poskytuje krizovou intervenci žákům, rodičům i pedagogům při výrazně náročné, nečekané události

- poskytuje konzultace rodičům ohledně témat týkajících se prospívání jejich dítěte ve škole

- poskytuje konzultace pedagogům ohledně práce s jednotlivými žáky a třídami

- zajišťuje realizaci preventivních programů ve třídách – adaptační programy, programy na podporu zdravých vztahů a klimatu

- zajišťuje realizace intervenčních programů ve třídách, kde je zdravé klima narušeno

- realizuje ve škole dotazníková šetření

- realizuje depistáže ve třídách, nebo u žáků se specifickými studijními potřebami – příprava, realizace, vyhodnocování a zpracování výsledků

- věnuje se osvětě a prevenci v oblasti duševního zdraví a wellbeingu

- zajišťuje administrativu související se všemi činnostmi

S čím se můžu na školního psychologa jako žák obrátit?

- když máš potíže s učením

- když máš velký stres ze školy

- když se necítíš úplně dobře ve třídě

- když zažíváš nějaké vztahové krize (např. s kamarády)

- když je to doma náročné

- když nevíš, jakou si vybrat střední školu

- když zažíváš nějaké aktuálně náročné období

- když tě často přepadají emoce a je pro tebe těžké je zvládat (úzkost, vztek, strach, nejistota, samota atd.)

- když chceš objevit své silné stránky

- když máš někdy potíže ovládat své chování

- když se ke svému tělu nechováš úplně zdravě

S čím se můžu na školního psychologa jako rodič žáka obrátit?

- když máte pocit, že se vaše dítě něčím trápí

- když máte pocit, že si s vaším dítětem nerozumíte

- když má vaše dítě velký stres ze školy

- když má vaše dítě potíže s učením a vy chcete vědět, jak mu pomoct

- když chce nastavit funkční režim učení

- když vašemu dítěti není ve škole dobře

- když chcete zjistit, jak být dítěti oporou v náročném období

- když procházíte s dítětem náročným obdobím

- když chcete nastavit funkční pravidla

Pokud to shrneme, dveře školního psychologa jsou otevřené pro kohokoli s jakýmkoli tématem. Každý člověk i každé téma zde dostane svůj prostor, který potřebuje. Pracovna školního psychologa je bezpečným místem, kde je možné mluvit a sdílet cokoli, co je potřeba. Školní psycholog dodržuje mlčenlivost a jeho hlavním cílem je prospěch klienta. Školní psycholog nehodnotí, nesoudí a neřeší situace za klienta. Školní psycholog naslouchá, respektuje, je oporou a spolu s klientem hledá jeho silné stránky, zdroje a možnosti.

Logolink OP VVV hor barva cz