Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Festival vědy a techniky je soutěž pro děti základních a středních škol, jejímž cílem je podněcovat co nejvíce talentovaných dětí k odhalování a rozvíjení tvůrčích schopností prostřednictvím řešení konkrétních vědeckých a technických projektů. Letos se koná již XVI. ročník této soutěže. Dne 14. 2. 2024 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola této soutěže. Tentokrát se podařilo žákům ve spolupráci s pedagogy vytvořit  šest vědeckých projektů, a to:

1. FOTBit – František Mareš (VI. B) 2. DRINKOMAT – Alex Tojmar, Vojtěch Krátký (oba VI. B) 3. SLUNCE – VODA – VZDUCH – Roman Mareš, Matyáš Ficner (oba IX. A) 4. METEOSTANICE – Filip Resler, Petr Špirka (oba IX. A) 5. HÁLKY – Kateřina Krátká (IX. A)
6. TŘÍDĚNÍ PLASTŮ – Adéla Tomišková (IX. A)

Káťa Krátká získala za svůj projekt speciální cenu firmy Shaeffler a Alex Tojmar s Vojtou Krátkým svým projektem natolik zaujali, že získali speciální cenu SŠ informatiky a ekonomie - DELTA Pardubice. Velmi překvapivě Alex s Vojtou přesto nepostoupili se svým projektem do krajského kola.

Krajského kola se ve čtvrtek 7. a v pátek 8. března 2024 ve výstavním centru IDEON
v Pardubicích tedy zúčastní autoři pěti projektů z naší školy.

Všem soutěžícím gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

D. Krátká