Vánoční charitativní jarmark

Adventní čas bývá pro mnoho z nás tím nejkrásnějším obdobím roku. Krášlíme si domovy, zpíváme a posloucháme koledy, pečeme voňavé cukroví, rozsvěcujeme světýlka, zaměstnáváme se myšlenkami, jak potěšit naše blízké, a společně se těšíme na vánoční svátky a příchod Ježíška.

Naše škola si tento čas vyplňuje charitativním vánočním jarmarkem. Je to naše tradice, na kterou jsme pyšní, a proto se snažíme stále něco vylepšovat. V pátek 1. prosince 2023 jsme poprvé zahájili toto sváteční odpoledne před školou. Atmosféra byla kouzelná, neboť nám z nebe padala bohatá sněhová nadílka. Pro pěvecký sbor Notičky a taneční kroužek Sluníčko to však byla drobná komplikace, protože klávesy i děti mají rády sucho a teplo, a tak všichni rádi přijali pozvání paní ředitelky do vyzdobených tříd a chodeb, kde už čekaly děti se svými prodejními stánky.

Přízemí školy v mžiku zaplnili maminky, tatínkové, babičky i dědečkové, učitelé, žáci současní i bývalí, zkrátka všichni ti, kteří se svou účastí rozhodli podpořit akci, která má hned dva rozměry. Nejen že si zde všichni příchozí pořizují nádherné vánoční dárky, ale zároveň koupí každého kousku podporují jedním dílem žáky naší školy a tím druhým dvě děti, které si naši pomoc zasluhují, protože v životě bojují s nepřízní osudu. V tomto roce jsme se opět rozhodli podpořit malou slečnu Laurinku Hubálkovou a nově také chlapce Míšu Nepraše. Laura bojuje se vzácným geneticky podmíněným onemocněním, kterému vědci dali jméno kabuki syndrom, a Míšu a jeho adoptivní maminku trápí atypický autismus.

Naším cílem bylo pro tyto děti získat co nejštědřejší částku a doufáme, že k tomu kromě prodejních stánků přispěla také zábavná tombola, oblíbený fotokoutek, vystavené betlémy a samozřejmě kavárna s bohatým občerstvením.

Prožili jsme s vámi krásné předvánoční odpoledne a pro výše zmíněné účely jsme získali ohromující částku – 109.147,- Kč.

Děkujeme rodičům za jejich snahu, originalitu, štědrost a velkorysost při výrobě dárků a dobrot. Děkujeme dětem za jejich zodpovědnost, obětavost, houževnatost a nadšení, se kterým vyráběly a prodávaly své výrobky. Děkujeme všem, kteří k nám v tento den zavítali a věnovali nám jakoukoli finanční hotovost. Děkujeme, že jste nám i letos pomohli s akcí, která má smysl. Společně vychováváme generaci dětí, které rozumí pojmům dobročinnost a sounáležitost.

Finanční dar budeme dětem a jejich rodičům předávat v pátek 22. prosince při našem tradičním vánočním koncertě v kostele sv. Anny.

N. Semerádová