TECHNÉ

Bühler CZ - Žamberk zorganizoval již 10. ročník tradiční akce TECHNÉ pro žáky základních škol.
Jedná se o tradiční zážitkový den pro mládež se zájmem o techniku.
Součástí TECHNÉ je i pořádání Soutěže zručnosti a technické tvořivosti (SZTT) pro žáky základních škol. Jejím smyslem je podpořit děti a mládež, kteří využívají svůj volný čas k tvůrčí činnosti s využitím zručnosti a technické tvořivosti. Do soutěže jsme letos přihlásili čtyři práce.
Naše umístění dle kategorií:
Vývojář: samostatně pohybující se výrobky vlastní výroby včetně prvků robotizace a automatizace (7. – 9. třída)
2. místo Filip Resler a Petr Špirka s projektem AUSKLE
Vývojář: samostatně pohybující se výrobky vlastní výroby včetně prvků robotizace a automatizace (4. – 6. třída)
2. místo: František Mareš s projektem FOTBIT
3. místo: Alex Tojmar a Vojtěch Krátký s projektem DRINKOMAT
Stavitel: výrobky vlastní výroby - z přírodních nebo průmyslových materiálů nebo ze součástek stavebnic (4. – 6. třída) - zvláštní cenu firmy Bühler CZ
Aneta Stejskalová s projektem Velbloud
V rámci zážitkového dne jsme představili činnost technických kroužků na naší škole.

P. Resler