Certifikát Cambridge English je v kurzu

Současná generace žáků a jejich rodičů si je vědoma důležitosti znalosti cizích jazyků, a tak jsme moc rádi za spolupráci, kterou jsme již před mnoha lety navázali s Ing. Jiřinou Skálovou, lektorkou angličtiny. Každoročně totiž připravuje naše žáky na zkoušku Cambridge English úrovně PET (Preliminary English Test). Úspěšní absolventi tak získávají celosvětově uznávaný certifikát, jehož získání o budoucím uchazeči o středoškolské studium sděluje mnohé. Vzhledem k tomu, že přípravy jsou intenzivní a náročné, od žáků se předpokládá disciplína, houževnatost a výborné znalosti a dovednosti, což jsou přednosti, které v dnešní době nebývají samozřejmostí.

V loňském školním roce se do studia s nadšením pustily tři žákyně naší školy – Bára Haislarová, Julie Chlebníčková a Pavla Zapletalová. V červnu 2023 úspěšně zvládly náročnou mezinárodní zkoušku, a tak se možná nevědomky staly vzory pro další zájemce. Od září se tedy na výše zmiňovanou zkoušku připravuje hned šest našich žáků – Libor Nastoupil, Barbora Semerádová, Adéla Tomišková, Filip Sadílek, Michala Hostovská a Jiří Jirásek. Přejeme jim mnoho radosti ze vzdělávání, neutuchající elán a hodně štěstí při průběžných kontrolních autentických testech, které je postupně dovedou k vytouženému cíli.

N. Semerádová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.