S Dobráčkem do ZOO – odpoledne pro předškoláky

Ve čtvrtek 12. října jsme zahájili letošní setkávání s předškoláčky. Pro tento školní rok jsme zvolili téma zoologické zahrady a první navštívený pavilon byl Podmořský svět. Přivítali jsme 13 dětí a hned jsme se naučili pohybovou říkanku o rybičkách. V jednotlivých úkolech si děti vyzkoušely počítání, přiřazování počtu, poznávání barev a písmen, určení první hlásky ze slova nebo správné držení tužky a grafomotorické cviky. Budoucí školáci zvládli sami nalít rodičům čaj a hodně z nich se už umí i podepsat. Na chodbě si „doplavali“ k rybníku a vylovili rybku. Sice nebyla zlatá, ale pomohla dětem alespoň s písmenky. Děti si za každý splněný úkol nalepily rybičku do akvária a na závěr také do Podmořského pavilonu v mapce naší ZOO. Jako sladká tečka byla kyselá želé rybička😊
Další setkání se budou konat každý měsíc (kromě prosince) až do zápisu, příště zveme předškoláčky i jejich rodiče na čtvrtek 9. listopadu – pojede se na Safari!

Martina Látrová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.