Babiččin statek – výlet 1. A + B 

Dnešek prostě vyšel. Počasí jako na objednávku, cesta autobusem proběhla hladce, a dokonce nebylo potřeba zalepit ani žádné odřené koleno. V Líšnici, kousek od Žamberka, na nás čekala celodenní venkovní zábava na Babiččině statku. Rozdělili jsme se na 3 skupiny a během dopoledne se vystřídali na různých aktivitách. Jedna skupina si prošla naučnou stezku v areálu, kde byly zajímavosti o hospodářských i volně žijících živočiších a bylinkách. Cestou se také děti proběhly v keřovém bludišti. Druhá skupina se věnovala hřebelcování poníků a oslíků a čištění stájí. K vidění nebo k pohlazení byli ještě i ovečky, kozičky, koně, psi, kočky, králíci, morčata, prasátka, nutrie, hrdličky, kačenky, slepice, pštrosi nebo lamy. Poslední skupina měla k dispozici hřiště, houpačky, kolotoč, pískoviště, domek se skluzavkami, běh s plyšovým koníkem přes překážky, a hlavně domečky na hraní – prádelna, kuchyňka, obchod, škola… Spoustu nadšení vyvolala houpací pneumatika z traktoru nebo staré sluchátkové telefony😊 Před obědem se ještě skupiny vystřídaly na nafukovací trampolíně a v obchůdku se suvenýry. Babiččin statek totiž funguje jako chráněná dílna, v péči o zvířata, v šití suvenýrů a vyrábění mýdel se tady střídá 28 klientů. K obědu jsme měli objednanou polévku a výborné kynuté borůvkové knedlíky. Pak ještě trocha hraní a dovádění a už hurá domů. Výlet sklidil velké nadšení, škoda jen, že další bude zase až za rok!

Za 1. třídy M. Látrová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.