Mládež reprezentuje město Lanškroun 

Od roku 1997 vyhlašuje město Lanškroun ve spolupráci s komisí pro výchovu a vzdělávání anketu s názvem „Mládež reprezentuje město Lanškroun“. Už z názvu je patrné, že anketa si klade za cíl představit veřejnosti úspěšné mladé lidi v kategoriích jednotlivci mladší, starší a kolektivy ve sportovním odvětví, vědomostních soutěžích a kultuře. Nominovat mladé reprezentanty mohou školy, sportovní organizace, ale i rodinní příslušníci.
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety za rok 2022 se uskutečnilo ve středu 24. dubna 2023
v L'ARTu. Oceněným osobně poděkoval starosta města R. Vetchý, který zároveň s D. Flídrovou celý podvečer uváděl.  Mezi oceněnými z Dobráku byli autoři projektů na Festival vědy a techniky pro mládež v Pardubickém kraji: Karolína Rubešová, Klára Mihulková, Pavla Zapletalová, Pavla Černá, Petr Špirka a Filip Resler. Další ocenění si převzala Tereza Fajtová, Nikola Kubelková a Eliška Marešová za vítězství v soutěži Bücherwurm a Kateřina Krátká za úspěch v krajském kole Biologické olympiády.
Gratuluji všem oceněným žákům i žákyním a zároveň jim děkuji za vzornou reprezentaci školy, za jejich snahu, zájem, trpělivost a ochotu učit se novým věcem. Také bych jim chtěla popřát mnoho úspěchů i štěstí v dalších soutěžích a třeba i opětovné ocenění v anketě „Mládež reprezentuje město Lanškroun“.

Mgr. D. Krátká, ředitelka školy

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.