Dopravní výchova ve 4. třídách 

V měsících dubnu a květnu čtvrťáci absolvovali dopravní výchovu. V teoretické části si ujasnili, co vše patří do povinné výbavy jízdního kola, či jak se chovat v silničním provozu. Procvičili si dopravní značky a různé situace na křižovatkách. Na konci této části je čekal test teoretických znalostí. Poté už své znalosti museli prokázat v praktické části na dopravním hřišti. Celé dopoledne trénovali jízdu po kruhovém objezdu, průjezd křižovatek řízených semaforem nebo dopravními značkami. Posledních 30 minut je už čekala jízda „naostro“, při které pan instruktor sledoval, zda už opravdu žádné chyby při jízdě na kole nedělají. Povedlo se! Všichni uspěli, a tak domů odcházeli nad míru spokojení a s čerstvým průkazem cyklisty.

Moc vám přejeme, aby vaše výlety na kole končily vždy bezpečným návratem domů.

E. Suldovská, M. Jirásková

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.