Turnaj v minifotbale v Lanškrouně – Dobrovského bojovali se ctí

Na lehkoatletickém stadionu Romana Šebrleho v Lanškrouně se ve středu 8. října 2025 uskutečnil školní turnaj v minifotbale, kterého se zúčastnily čtyři týmy – ZŠ Dobrovského Lanškroun, ZŠ Jiráskova Lanškroun, ZŠ Habrmanova z České Třebové a Gymnázium Lanškroun. Celodenní klání nabídlo napínavé zápasy, spoustu gólů i férovou sportovní atmosféru.

Tým ZŠ Dobrovského vstoupil do turnaje zápasem proti Gymnáziu Lanškroun. Utkání bylo velmi vyrovnané a hráči Dobrovského předvedli bojovný výkon, přesto se jim nepodařilo proměnit žádnou z příležitostí a po jediné inkasované brance prohráli těsně 0:1.

Ve druhém utkání narazili na silný tým ZŠ Jiráskova, který dominoval a zvítězil jednoznačně 5:0. Naši hráči se ale nevzdávali a do posledního zápasu proti ZŠ Habrmanova vstoupili s odhodláním zanechat co nejlepší dojem.

Třetí duel byl z pohledu Dobrovského tím nejlepším. Hra měla tempo, tým si vytvářel šance a bojoval až do konce. ZŠ Dobrovského sice v utkání nikdy nevedl, ale dokázal dvakrát vyrovnat a zápas skončil zaslouženou remízou 2:2. V samotném závěru došlo ke sporné situaci, kdy se naši hráči dožadovali penalty po údajném hraní rukou, rozhodčí však situaci neposoudil jako přestupek a utkání bylo ukončeno nerozhodným výsledkem.

ZŠ Dobrovského tak v turnaji získala jeden bod a obsadila čtvrté místo. I když tým skončil na poslední příčce, rozhodně to nebyla ostuda – hráči ukázali bojovnost, týmového ducha a snahu hrát do poslední minuty. Turnaj lze hodnotit pozitivně: byl plný sportovních zážitků, férového přístupu a nadšení, které je pro školní sport tou největší výhrou.

Gratulujeme všem zúčastněným školám a našim žákům děkujeme za reprezentaci školy!

 
Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.