Regionální kolo soutěže v poznávání přírodnin

Regionální kolo soutěže v poznávání rostlin, živočichů a minerálů se konalo 16. května v České Třebové. Soutěž byla rozdělena na dvě kategorie, žáci 4. - 5. ročníků a žáci 3. ročníku.

V soutěži poznávání živočichů a minerálů se ve starší kategorii umístila na 3. místě Terezie Šegitová, na 11. a 12. místě pak Beáta Přibylová a Viktor Urban. V nižší kategorii patřilo 6. místo Sofii Milićové.

Z velkých úspěchů našich žáků se můžeme radovat v soutěži poznávání rostlin a minerálů. V kategorii žáků 4. a 5. ročníků se umístila na 1. místě Aneta Fiebigerová, Ondřej Motl pak na krásném 11. místě. Mezi žáky 3. ročníku získala 2. místo Sára Látrová, 4. místo patřilo Sofii Látrové a 13. místo Jonáši Zedníčkovi.

Celkem se každé soutěže zúčastnilo asi 70 dětí v každé kategorii. Děkujeme pedagogům českotřebovské ZŠ Habrmanova za uspořádání této soutěže.

Ludmila Bednářová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.