Pasování na čtenáře

10. června se děti od rána vyptávaly, kdy už půjdeme do „té“ knihovny…. Dočkaly se brzo, vyrazili jsme hned po první hodině a těšili se, co nás asi čeká.

V městské knihovně nás mile přivítaly dvě paní knihovnice a hned děti uvedly na židličky. Nejprve paní knihovnice povídala o knížkách a o tom, proč vůbec knihovna je a jak funguje. Potom měla pro děti připravené čtenářské úkoly, aby zjistila, jestli vůbec mohou být pasovány na čtenáře a jestli doopravdy umí číst. Děti hledaly slova opačného významu, přiřazovaly pohádkové dvojice, tvořily krátké věty a přísloví.

Nakonec paní knihovnice přečetla krátkou pohádku a prvňáčci si přivolaly básničkou královnu Abecedku, která je pasovala na čtenáře a rozdala kartičky do městské knihovny.

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.