Zápis do 1.tříd

Měsíc duben je ve znamení zápisů dětí do prvních tříd. Nástup do první třídy je jednou z nejdůležitějších událostí dětského věku a také první velkou zkouškou dítěte. Zápisu není třeba se bát, neměl by to být stres, ale příjemná událost. Na vstup do školy se většina dětí těší. Letos se zápis uskutečnil 10. dubna. Celým zápisem děti provázeli pejsek s kočičkou ze známé dětské knížky Josefa Čapka. A jaké úkoly pro ně byly připraveny? Děti skládaly puzzle pejska a kočičky, určovaly první písmenka, vařily dort z nachystaných potravin, zašily pejskovi roztrhané kalhoty, na interaktivní tabuli sestavily obrázkovou osnovu Jak pejsek s kočičkou myli podlahu a na závěr hledaly v trávě ztracenou panenku. Po zdolání překážkové dráhy poznávaly po hmatu hračky pro panenku Járinku. Po splnění všech úkolů si pak domů odnesly drobné dárečky, které pro ně vyrobili starší žáci, pamětní list, medaili a něco dobrého na zub. Jako památku na tento den se mohly s pejskem a kočičkou vyfotit. Příjemné odpoledne ukončili rodiče s dětmi v kavárničce, kde pro ně bylo připraveno občerstvení. Všichni odcházeli spokojeni a my se těšíme na nové šikovné školáčky, kterým přejeme šťastné vykročení do 1. třídy.

M. Jirásková, E. Suldovská

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.