Krajské kolo zeměpisné olympiády v Pardubicích

Ve středu 27. března 2024 jsme se s vítězem okresního kola zeměpisné olympiády Vojtou Krátkým ze 6. třídy vydali do Pardubic, kde Centrum celoživotního vzdělávání - zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Pardubického kraje pořádalo kolo krajské. V kategorii A (6. ročník ZŠ + 1. ročník osmiletých gymnázií) se soutěže zúčastnilo deset nejlepších řešitelů z kraje. Na všechny opět čekaly 3 části (práce s atlasem, test geografických znalostí a praktická část), které vypracovávali během celého dopoledne. Po přestávce, ve které porota dokončovala opravu prací, následovalo vyhlášení výsledků.
A jaké bylo naše překvapení, když na stupních vítězů zaznělo Vojtovo jméno, stejně jako v kole okresním, na místě prvním - se ztrátou pouhých 4 bodů z maximálního počtu! Vojtovi ještě jednou děkuji za výbornou reprezentaci školy, za vzornou přípravu na soutěž a do dalších let přeji mnoho dalších úspěchů.

Mgr. Gabriela Reslerová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.