Okresní přehlídka dětských recitátorů

Ve čtvrtek 21. března se konalo v Ústí nad Orlicí okresní kolo recitační soutěže. Z naší školy se ho zúčastnili žáci šestého ročníku Tereza Zelinková a Jiří Mareš, oba v 3. kategorii (6. a 7. třídy). Napětí před soutěží bylo veliké, protože se jen v této skupině sešlo 33 recitátorů! Nervozita však brzy opadla, protože soutěž byla skvěle organizovaná, ale hlavně začínala společnou rozcvičkou. Nebojte, přemety ani sklapovačky nikdo nemusel dělat, byla to hlasová rozcvička, která všechny rozesmála a uvolnila.
Ve velké konkurenci dětí z dramatických kroužků a ZUŠ získala ocenění poroty Tereza Zelinková za citlivé provedení Seifertovy básně První dopis mamince. Gratulujeme a těšíme se na příští ročník, kdy snad naše řady posílí i recitátoři z vyšších ročníků.

V. Erbenová

Copyright (c) ZŠ Dobrovského 630, Lanškroun. All rights reserved.